Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je peaceful-rest-1564336.jpg

Možno ste to zažili, alebo to priamo zažívate – končí Vám materská dovolenka a čaká Vás proces hľadania práce a pracovné pohovory. Materstvo a procesy výchovy vedia človeka naozaj vyčerpať a spôsobiť, že človek vypadne z pracovného života. Priority sú vtedy jednoznačne určené dieťaťu. Tieto zmeny môžu viesť k tomu, že žena po niekoľkoročnej materskej dovolenke môže pociťovať určitú neistotu a pochybnosti, či bude úspešná pri hľadaní novej práce a ako to bude zvládať.

Martina, mamička po dlhšej materskej dovolenke nás oslovila ohľadom podpory pri hľadaní zamestnania. Už po krátkom čase bolo jasné, že Martina je človek v ktorom sa ukrýva obrovská sila, len ju bolo potrebné znova objaviť. Materstvo je náročné obdobie pre každého člena rodiny, ale najviac pre samotnú matku. Počas prípravy na návrat do práce bolo snahou čo najviac vyťažiť z jej nadobudnutých skúseností pred materskou. Keďže rodina je jej priorita, tak sme sa hľadanie smerovali na ponuky s 1 zmennou prevádzkou. Veľmi sa nám páčilo, že Martina veľmi skoro pochopila, prečo a ako sa snažíme jej vysvetliť vnútorné pocity a mechanizmy motivácie. Tým sa jej proces v rámci prípravy urýchlil.

Pri hľadaní nového zamestnania sme je objasnili určité výhody a nevýhody jednotlivých pozícií a čo od nich očakávať. Taktiež sme ju oboznámili s charakterom jednotlivých spoločností (automotive, potravinársky priemysel..). Jednotlivé spoločnosti a typ priemyslu majú svoje špecifiká. Našou snahou je, aby sa každý náš klient rozhodol sám, my mu dáme len podklady pre rozhodovanie.

V druhom kroku sme pracovali na životopise a na motivačnom liste. Tu sme zvolili agresívnejšiu stratégiu, pretože Martina hľadala nové výzvy. Vždy nás poteší, keď vidíme určitú dravosť v človeku, ktorá ho posúva vpred. Životopis sme urobili krátky a presný, aby čo najviac vyhovoval pre jednotlivé pozície. Celý proces prebiehal spolu s Martinou a snahou bolo jej vysvetliť jednotlivé kroky. Snažíme sa klienta naučiť, ako si životopis môže spravovať sám a ako rozmýšľať pri jeho tvorbe, aby sa šance na odozvu zvýšili ma maximum.

Motivačný list sme napísali vyzývavou formou, ktorá dáva najavo, že Martina má záujem bojovať o pozíciu a získať ju. Samozrejme, každý klient si daný koncept odsúhlasí a celý proces s ním komunikujeme.

Týmto by sme sa chceli poďakovať Martine, bolo naším potešením s ňou spolupracovať. Táto spolupráca nás naučila znova niečo nové a bola pre nás a veríme že aj pre ňu prínosom. Jej pocity si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.